"Abaklı Halı, tanımların dışına çıkarak özgün ve sade bir şekilde kendini ifade eden, tuft halı üretimi ve özel tasarımlarıyla var olan bir markadır."

“Tuft Halı Nedir?”

Handtuft ve Autotuft isimleriyle var olan tuft halı dikey halı dokuma tekniğidir. Tufting tekniği ile gerilmiş bir bez üzerine iğneleme ile yapılan halı dokumasıdır.

Handtuft; elde kullanılan tuft işlemi olarak adlandırılırken, tamamen bilgisayarlı teknoloji ile çalışan otomatik iğne sistemi ise autotuft olarak bilinmektedir. Dokunan ilmekler özel bir yapıştırıcı ile sabitlenir, ardından bitim, traşlama, etiketleme işlemleri ve paketleme yapılmaktadır.

Abaklı Halı olarak amorf, kare, yuvarlak, dikdörtgen şekillerimiz, renk ve desen ahengimizle varız.

Desenlendirmede kullanılan kesik uç, bukle, rölyef (kabartma), oyma, cut-loop, 3 boyut seçenekleri ile zanaat ve kaliteye önem verilmektedir.

Yün ve viskon elyaf kullanılan bu halılar evlerin ve mekanların ruhunu besliyor. Yün, yumuşak, elastik, mukavemeti yüksek doğal bir elyaftır. Viskon, Kavak ağacı liflerinden elde edilmiş olup yüne nazaran daha parlak ve yumuşak bir dokuya sahiptir.

Tuft halı temizliğinde kimyasal ağartıcılardan uzak durulması, mümkünse lekenin tamponlama yapılarak alınması, daha sonra da tuft halı yıkama yapabilen profesyonel firmalardan yardım alınmasını uygun görüyoruz.

ABAKLI TUFT KOLEKSİYONU

Tuft Halı Bakımı ve Temizliği

Kimyasallar Kullanılmamalı

Tuft halı temizliğinde kimyasal ağartıcılardan uzak durulması önemlidir.

Leke Tamponlanmalı

Mümkünse lekenin tamponlama yapılarak alınması tavsiye edilir.

Profesyonel Yardım

Son olarak, tuft halı yıkama yapabilen profesyonel firmalardan yardım alınmasını uygun görüyoruz.

Bize Ulaşın
abaklidesignstudio@gmail.com

Her hakkı saklıdır. © 2022 Abaklı Halı.
Her hakkı saklıdır. © 2022 Abaklı Halı.